L. Koidulale ja J.V. Jannsenile pühendatud monumentaali plats

TELLIJA: Tartu Linnavalitsus
ASUKOHT: Narva mnt 2b, Tartu
PROJEKT: 2017 
STAADIUM: tööprojekt
PEAPROJEKTEERIJA: TajuRuum OÜ (projektijuht Terje Ong)
MAASTIKUARHITEKTUUR JA HALJASTUS: Kerli Irbo ning Terje Ong
ERIOSAD: Tõnu Laanemäe (isteastmestiku arhitektuurne lahendus), Skeleton OÜ (konstruktsiooniosa),  Roadplan OÜ (teedeehituslik osa), MicroWatt OÜ (elektripaigaldise osa)
SKULPTUURIDE PEATÖÖVÕTT: Tormis Disain OÜ (skulptorid Bruno Kadak ja Mare Mikof)
VALGUSPUU DISAIN: Margus Triibmann (Keha3 OÜ)
VÕISTLUS: 2016
VÕIDUTÖÖ: Tärkamine (autorid maastikuarhitektid Kerli Irbo, Terje Ong ja Edgar Kaare, arhitekt Tõnu Laanemäe, skulptorid Bruno Kadak ja Mare Mikof)

J. Koidulale ja J.V. Jannsenile pühendatud monumentaali plats asub Ülejõe pargi nurgas, Emajõe vasakkaldal, Kaarsilla vahetus läheduses. Väljak moodustab lehtri kahe olulise liikumissuuna vahel ning kutsub inimesi peatuma, avastama ning parki astuma.

Platsi moodustab lihtne suurte betoonplaatidega pind, mis liikumise intensiivsusega kooskõlas pargi suunas triipude haaval lõhustub. Mida enam pargi suunas sammuda, seda rohelisemaks pilt muutub, kuniks kivikatted üldse kaovad. Erinevad triibutused on tekitatud murukiviribadest ja põõsa- ning rohttaimede istutustest. 

Kaarsillaga külgnevalt on kaldakindlustusele kavandatud isteterrass, mis aste astelt jõele lähemale sammub. Platsi keskel on suurem istumiskõrgusega puitkattega tasand, mida kaunistab efektne valguspuu. Tasandil, valguspuu okste all, istub Jannsen (skulptuur).

Platsi murukivi- ja haljasribade ääres on peatumiseks pandud seljatoega ja –toeta pinke. Pargipoolsemas otsas, haljasribade vahel, jookseb väike Koidula (skulptuur). Skulptuuride asetus on taotluslikult kavandatud selliselt, et kunstiteosed mõjuksid loomuliku osana platsi argielust – skulptuurid on kui tavalised külastajad, kes on korraks peatuma jäänud. Skulptuuride alused on vormistatud metallplaatidena, kuhu on kantud kultuurilooliselt olulise tähendusega antud autorite poolt loodud luuletekstid.