TAJURUUM PÄLVIS MAASTIKUARHITEKTIDE LIIDU AASTAPREEMIA


6. detsembri õhtul Salme kultuurikeskuses toimunud «Eesti arhitektuuripreemiad 2018» auhinnatseremoonial kuulutati välja Eesti Kultuurkapitali, Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Sisearhitektide Liidu ning Eesti Maastikuarhitektide Liidu preemiate laureaadid. Tunnustuse said 16 kohaliku arhitektuurimaastiku säravamat tööd ja tegijat.

TajuRuum pälvis Maastikuarhitektide liidu aastapreemia tehtud tööde eest.

Projektid: Annelinna kergliiklustee, autorid Terje Ong ja Robert Kähr ning peaprojekteerija Keskkonnaprojekt. Mäetaguse põhikooli välisruum, autorid  Edgar Kaare, Liina Einla, Timo Saabas, Terje Ong. Naerumaa lasteaed ja linnaväljak, autorid Edgar Kaare ja Terje Ong. Teemanti park, autorid Liina Einla, Edgar Kaare, Liisa Sekavin, Kerli Irbo.

"TajuRuum esitas selleaastasele preemiakonkursile neli väga erineva iseloomu ja funktsiooniga, kuid võrdselt väga tugevat tööd,» sõnas Eesti Maastikuarhitektide Liidu esimees Kristiina Kupper. «TajuRuum on viimastel aastatel väsimatult töötanud hea avaliku ruumi loomise nimel ning nende töödest kumab läbi suurepärast kohatunnetust, ühtset käekirja ja oskust ning soovi leida kompromisse erinevate osapoolte ja huvigruppide vahel, mida pani tähele ka žürii.» 

Fotod: Raul Mee ja Meeli Küttim

Arhitektuuripreemiaid avav saade oli eetris ETV2 ekraanil. TajuRuumi klippi on võimalik eraldi vaadata siit lingilt: