Mäetaguse mõisa pargi servaalad

TELLIJA: Mäetaguse Vallavalitsus
ASUKOHT: Mäetaguse alevik, Mäetaguse vald, Ida-Virumaa
PROJEKT: 2016
VALMIS: 2017 (kooliala, spordiala, välisvalgustus)
AUTORID: Liina Einla, Edgar Kaare, Terje Ong ja Timo Saabas
EHITAJA: OÜ Kivipartner
FOTOD: Kristjan Mõru ja Erge Jõgela

Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia 2018
vaata galeriid
Käesoleva projekti eesmärgiks oli mitmekesistada Mäetaguse mõisa pargi servaalasid. Park on oluline kohalike ning külaliste poolt kasutatav avalik ruum ning aleviku süda. Projekt keskendus põhikooli ümbruse rikastamisele, külaplatsi kujundamisele ning staadioni kõrvale sportimis- ning liikumisvõimaluste loomisele. Lisaks anti suuniseid pargiala välisvalgustuse kaasajastamiseks ning mõisapargi jalgsildade uuendamiseks.

Välja ehitatud põhikooli ümbrus on heas mõttes teistmoodi kooliala, mis ei ole mõeldud vaid lastele ning noortele. 

Ristkasutuses ruum sisaldab endas erinevaid aktiivseid tegevusi võimaldavaid atraktsioone koos õppe- ning passiivse ajaveetmise võimalustega. Lahendus on pigem pinnaline, miksides erinevaid pinnakatteid, künkaid, muhke, lainetavaid radu ja markeeringuid valitud väikevormidega.

Staadioni lähedusse on olemasoleva haljastuse vahele tundlikult kavandatud võimalusi treenimiseks ning mänguliseks liikumiseks. Kompleksne välijõusaal on paigutatud kõrvuti seikluslusrajaga, mis toetavad üksteist ning pakuvad samas erisuguseid võimalusi iseseisvalt treenimiseks, mängimiseks, kehalise kasvatuse tundide läbi viimiseks jms.