MUBA ehk Tallinna Muusika- ja Balletikooli haljastus

TELLIJA: Riigi Kinnisvara
ASUKOHT: Pärnu mnt 59, Tallinn
PROJEKT: 2018-2021
VALMIS: 2022
ARHITEKTUUR: Thomas Pucher, Marvi Basha (Atelier Thomas Pucher), Markus Kaasik, Helina Lass, Taavi Lõoke, Hanna-Liisa Mõtus, Andres Ojari, Siim Tiisvelt, Pirko Võmma (3+1 Arhitektid)
SISEARHITEKTUUR: Ahti Grünberg, Tõnis Kalve, Kadi Karmann, Mari Põld, Ardo Hiiuväin, Kärt Hollo, Merje Karu (T43 Sisearhitektid), Markus Kaasik, Hanna-Liisa Mõtus (3+1 Arhitektid), Katrin Talvik
MAASTIKUARHITEKTUUR: Markus Kaasik, Helina Lass, Hanna-Liisa Mõtus, Siim Tiisvelt (3+1 Arhitektid)
HALJASTUS: Edgar Kaare, Laura Männamaa (TajuRuum)
EHITAJA: Merko Ehitus Eesti

FOTOD: Tõnu Tunnel, Hanna-Liisa Mõtus, Terje Ong

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali sisearhitektuuripreemia laureaat 2022 vaata galeriid 
Tallinna Muusika- ja Balletikool võitis 2022. aasta arhitektuuriauhindade jagamisel mitmeid auhindu. TajuRuumi tiim oli seekord kaasatud konkreetselt haljastuse projekteerimisse.

Projekti olulisim maastikuruum - Vaikuse aed - on omanäoline ning natuke ootamatugi avatud ruum hoone keskel. Aiast hakkab kõrguma mets, mis on sinna justkui iseenesest tekkinud. See ootamatult vaikne maastikuruum, nagu ka krundi tagaosas olev rippuvatest aedadest inspireeritud astmeline roheoaas, pakub ruumi pausiks ja sügavamaks mõtiskluseks otse linna keskel, olles samal ajal ümbritsetud muusika, tantsu ja eluga.

Huvitav fakt: Haljastuse kastmiseks kasutatakse ainult hoone katustelt kogutud vihmavett. See on praktika, mis avalike hoonete puhul nii tavapärane veel ei olegi.