Annelinna kergliiklustee

TELLIJA: Tartu Linnavalitsus
ASUKOHT: Tartu
PROJEKT / VALMIS: 2016 / 2017
AUTORID: Terje Ong ja Robert Kähr
PEAPROJEKTEERIJA: Keskkonnaprojekt OÜ
EHITAJA: OÜ Teearu Grupp ja OÜ Kivipartner
EHITUSMAKSUMUS: 1,8 miljonit eurot
FOTOD: Erge Jõgela, Emerson Siimer ja Terje Ong

Kergliiklustee artikkel MAJA sügisnumbris, Tartu uute kergliiklusteede VIDEO, Kaja Pae artikkel SIRBIS
Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia 2018
vaata galeriid
Tartu kesklinna Mõisavahe tänavaga ühendava 3,3 km pikkuse jalgratta- ja jalgtee terviklik maastikujundus on osa Keskkonnaprojekti tööst. Teekonda rikastavad erineva iseloomuga puhkekohad – kiiret peatumist võimaldavad peatuspunktid, bussipeatuste juures olevad bussipeatusetaskud, rattahoolduse iseteeninduspunktid ning muud tegevustaskud. Kõik platsid ja väiksemad peatus- ning puhketaskud on lahendatud ühtses võtmes – läbivalt on kasutuses samad pinnakattematerjalid, äärised ning ühtne välimööbel ja haljastamise põhimõtted.
Projekti raames töötati välja süsteemsed lahendused taktiilse kommunikatsiooni vallas järgnevatele teemadele - ratturi ja jalakäija eraldamine ning liikumisteede sõlmpunktides jagatud ruumi põhimõtete väljatöötamine ning pimedate ja vaegnägijate ruumis orienteerumise soodustamine. Koostööd tehti Lõuna-Eesti Pimedate Ühingu liikmetega.

Projekti koostamise lähtealuseks olid Annelinna visioonivõistluse võidutöö ja selle edasiarendus (2014) ning eelnevalt koostatud Tartu linna poolt kavandatavate kergliiklusteede eskiisprojekt (Artes Terrae OÜ, 2014).